Licówki kosmetyczne


Marzenia o pięknym, zniewalającym, ”amerykańskim” uśmiechu mogą się spełnić.

Jeśli nie podoba się Państwu kształt, kolor, długość zębów wtedy możemy pomyśleć o wykonaniu licówek. Z sytuacją taką mamy do czynienia np. w hipoplazji szkliwa, nietypowych kształtach i rozmiarach zębów (gdy są zbyt małe - mikrodoncja), trudnych do wybielenia przebarwieniach zębów, popróchnicowym zniszczeniu zębów przednich.  
Licówki kosmetyczne mogą być wykonane z akrylu, kompozytu lub porcelany. Przygotowanie do założenia licówek jest procesem nieodwracalnym i wiąże się z oszlifowaniem wierzchniej warstwy szkliwa. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i nieporównywalnie mniej inwazyjny w porównaniu z przygotowaniem zębów do zakładania typowych koron protetycznych. Może dotyczyć pojedynczego zęba, grupy zębów (przednie), ale i pełnego uśmiechu („od szóstki do szóstki”).

W 90% przypadków licówki kosmetyczne wykonuje się z porcelany, ze względu na trwałość i efekt kosmetyczny. Są to cieniutkie płatki porcelany, odpowiednio przygotowane laboratoryjnie, które w żmudny sposób przykleja się do opracowanej powierzchni zęba.                                                 

Uśmiech po założeniu licówek zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.