Protetyka


ŚWIATOWA NOWOŚĆ I NIEZWYKŁA PRAKTYCZNOŚĆ, czyli system szklanych podparć w protetyce. ZAMIAST RUCHOMYCH PROTEZ - przy braku bocznych zębów do tej pory proponowano pacjentom implanty lub zdejmowane protezy. Implanty - metoda bardzo dobra, ale nie zawsze można ją zastosować, a zdejmowane protezy pacjenci nie zawsze lubią. I oto PODPARCIE SZKLANE, które zastępuje brakujące zęby i stanowi element filarowy mostu, czyli stałego uzupełnienia protetycznego, proste i nieprawdopodobnie funkcjonalne. System jest nie inwazyjny, nie alergiczny, całkowicie bezpieczny. GDY BRAKUJE JEDNEGO ZĘBA…możemy oszlifować sąsiednie zęby i założyć most, ale jest to metoda inwazyjna. A co oferuje nam specjalistyczna stomatologia? Otodzięki WŁÓKNOM SZKLANYM, możemy szybko w ciągu jednej wizyty odtworzyć brakujący ząb. Zabieg jest prosty i polega na umieszczeniu włókna szklanego (wygląda jak nić lub taśma) pomiędzy zębami a następnie odtworzenie brakującego zęba przy użyciu kompozytu (czasami wykonuje się ząb w pracowni protetycznej). Konstrukcja jest wytrzymała i zadowolenie pacjentów ogromne. GDY ZĘBY SIĘ CHWIEJĄ… proponujemy zabieg szynowania, czyli połączenia rozchwianych zębów włóknem szklanym, dzięki czemu siły żucia przenoszone są na wiele zębów a nie na pojedynczy ząb, a tym samym stają się one mocniejsze i stabilne.

I ZUPEŁNA REWELACJA, GDY ZĄB TRACIMY Z POWODU ROZCHWIANIA… dla lekarza taki ząb jest bardzo cenny, po odpowiednim przygotowaniu, możemy go niejako włożyć na miejsce i stosując włókna szklane zespolić z sąsiednimi zębami.

Istnieje tyle możliwości odtworzenia brakującego zęba (zębów) …


Korony pełnoceramiczne – sekret „hollywoodzkiego” uśmiechu.

Jak to możliwe, że gwiazdy telewizji mają takie piękne zęby? Odpowiedź jest bardzo prosta. Uśmiech większości z nich zdobią korony, fachowo zwane koronami na podbudowie ceramicznej. Technika przygotowania zębów pod omawiane korony, jest bardzo podobna do techniki przygotowania zębów pod inny rodzaj koron. Zęby są w niewielkim stopniu oszlifowywane i usuwane są wszystkie stare wypełnienia, pobierane są wyciski opracowanego uzębienia. Następnie na zęby naklejane są przygotowane w pracowni protetycznej korony. Powstają one w bardzo skomplikowanym procesie produkcji ze spiekania w bardzo wysokiej temperaturze wielu warstw porcelany o różnej przejrzystości.

Korony pełnoceramiczne, pozwalają uzyskać efekt olśniewającego, śnieżnobiałego uśmiechu, wzbudzając podziw oglądających uśmiech. Co ważne, nie da się ich odróżnić od własnych zębów, nawet w fosforyzującym świetle w dyskotekach i w klubach, co jest typowym problemem ludzi posiadających korony innego typu.